Nasıl Pişirilir ?

Dondurulmuş Su Böreği Nasıl Pişirilir ?

Su Böreği Nasıl Pişirilir

Pişmiş donuk su börekleri kullanım açısından büyük kolaylık sağlıyor, peki ama derin dondurucudan çıkardığımız su böreğini en güzel nasıl pişirebiliriz? Donuk su böreği nasıl pişirilir ?

Pişirildikten sonra dondurularak büyük kullanım kolaylığı sağlayan su böreğini servis edebilmek için nasıl bir pişirme uygulamak gerekir ? Öncelikle fanlı bir fırın size büyük kolaylık sağlayacaktır. Fanlı fırınınız yok ise diğer fırınlarda da ısıtma işlemi yapabilirsiniz ancak derece ve pişirme süresi burada anlatılana göre farklılık gösterebilir. Kendiniz deneyerek en doğru ısıtma derece ve dakikasını bulabilirsiniz. Biz fanlı fırına göre nasıl pişirebileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle fanlı fırınınızı 200 C’ye gelecek şekilde ısıtın. Fırınınızın istenilen sıcaklığa geldiğinden emin olun. Derin dondurucudan çıkardığınız Embi Su Böreğini ambalajından çıkartarak çözündürmeden fırın tepsisi ile fırına koyun. Su böreğinizi 20-25 dakika kadar pişirin. Pişirirken böreğinizi kontrol etmeyi unutmayın. Fırınınızın bir tarafının diğer tarafına göre daha fazla pişirdiğini gözlemliyorsanız pişirme devam ederken tepsinizin yönünü değiştirin. Isınan böreğinizi birkaç dakika soğuttuktan sonra servis edebilirsiniz.

 

Donuk Simit Nasıl Pişirilir ?

Nefis susamlı simitleri evde yapmak oldukça zor, her zaman yakınlarda sıcak simit bulmak da zor. Bu nedenle pişmiş donuk simitler hızlı ısıtılıp tüketilebilmeleri sebebiyle kahvaltıların vazgeçilmezi oluyor ? Pişmiş dondurulmuş simitleri nasıl pişirmek gerekir?

Yarı Pişmiş Dondurulmuş Simit

Pişmiş donuk simitleri nasıl pişirmek gerekir ? Pişirilmiş dondurulmuş simitler genellikle yüzde seksen civarında pişirildikten sonra dondurulurlar. Bu oranda pişirilmesindeki amaç kullanıcının ürünü ısıtma amaçlı olarak fırınladığında bir miktar daha pişirebilmesini sağlamaktır. Simitlerin son pişirmesini yapabilmek için fan özelliği ile sıcak havayı fırının içinde döndürebilen bir fırın pişirme işleminde gözle görülür bir fark yaratacaktır. Fanlı fırınınız yok ise diğer fırınlarda da ısıtma işlemi yapabilirsiniz ancak derece ve pişirme süresi burada anlatılana göre farklılık gösterebilir. Kendiniz deneyerek en doğru ısıtma derece ve dakikasını bulabilirsiniz. Biz fanlı fırına göre nasıl pişirebileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Derin dondurucudan çıkardığınız yüzde seksen pişmiş Embi Simitleri çözündürmeden, önceden 230 C’ye ısıtılmış fırında 6-8 dakika pişirebilirsiniz. Çiğ donuk simitleri ise çözündürüp,  eliniz ile yuvarlak şekil verdikten sonra 1 saat sıcak bir ortamda mayalandırarak kabarmalarını sağlayıp , önceden 230 C’ye ısıtılmış fırında 13-15 dakika pişiriniz. Pişirme esnasında gözle takip ediniz. Fırınınızın bir tarafının diğer tarafına göre daha fazla pişirdiğini gözlemliyorsanız pişirme devam ederken tepsinizin yönünü değiştirin. Fırından çıkardığınız simitleri birkaç dakika soğuttuktan sonra servis edebilirsiniz.

 

 

EMBİ Tortilla Ekmeği ile Pizza Nasıl Yapılır ?

Hemen herkesin sevdiği pizzayı tortilla ekmeği kullanarak pratik bir şekilde nasıl yaparız? Evde tortilla ekmeği kullanarak pizza yapımı . Lavaştan pizza nasıl yapılır? Tortilla ekmeğinden pizza yapımını aşağıda bulabilirsiniz.

Embi Tortilla ile Pizza Nasıl Yapılır ?

Bir yemek kaşığı salçaya bir veya iki yemek kaşığı su ekleyerek salçayı sos kıvamına gelinceye kadar karıştırın. EMBİ Tortilla ekmeğinden bir yaprağı fırın tepsisine koyduktan sonra sosu kaşık yardımı ile alarak tortilla ekmeğinizin üzerine her tarafa yayılacak şekilde sürün. Rendelenmiş kaşarı sosun üzerine yayın. Evde bulunan salam, sosis, sucuk, zeytin, biber, domates, mısır vb. malzemeleri peynirin üzerine ince dilimler halinde koyun. Hazırlamış olduğunuz pizzayı 5-7 dakika 220 C ön ısıtma yapılmış fırında fırınlayın. Pişirme esnasında gözle takip ediniz. Fırınınızın bir tarafının diğer tarafına göre daha fazla pişirdiğini gözlemliyorsanız pişirme devam ederken tepsinizin yönünü değiştirin. Fırından çıkardığınız pizzanızı birkaç dakika soğuttuktan sonra servis edebilirsiniz.

 

 

 

 

EMBİ Tortilla ile Nachos Nasıl Yapılır ?

Kolay yapılan yemek mi arıyorsunuz ? Az malzeme ile lezzetli atıştırmalık Nachos nasıl yapılır? Embi Tortilla ile kolay Nachos yapımı tarifi aşağıdaki yazımızda.

Embi Tortilla ile Nachos Yapımı

Fırınınızı 200 C’ ye ulaşana kadar önceden ısıtın. Üçgen şekilde dilimlediğiniz EMBİ Tortilla’larınızı fırın tepsisine tek sıra olarak yerleştirin.

Nachoslarınızı kıtır hale gelene kadar yaklaşık on dakika fırınlayın. Kıtırlaşan nachoslarınızı fırından çıkartın. Nachosların üzerine hazırladığınız salsa sosunuzu dökün ve doğradığınız taze soğanı ekleyin. Peynirlerinizi yerleştirin ve Şili biberlerinizi serpin. Üzerinisüslediğiniz nachosunuzu tekrar fırına koyun ve fırının kendi sıcaklığında üç dakika kadar peyniri eritin. Hazırladığınız nachosunuzu arzu ettiğiniz soslarla servis edebilirsiniz

Malzemeler:

Salsa sos, Dilimlenmiş taze soğan, Peynir (cheddar ya da kaşar), Şili biberi

Salsa sos tarifi:

Domateslerin altına çizik atıp kaynar suda 1 dakika bekletin ve çıkarın. Domateslerin kabuğunu soyup küp küp doğrayın. Şili biberlerini de küp küp doğrayın. Bir tencerede zeytinyağı ile ince doğranmış soğanı kavurun. Soğanlar pembeleşince doğradığınız domates ve biberleri ekleyin, yaklaşık on beş dakika kısık ateşte sürekli karıştırarak pişirin.Kavurduğunuz karışıma salça ve isteğe göre acı sos ekleyip karıştırarak on beş dakika daha pişirin.